First Responers Fishing Tournament
 

2017 RESULTS AND PHOTOS

Open Division 1st Place:
Daniel Popovich 12.15
2nd Place:
Dan Furstenfeld 10.01
3rd Place:
John Gully 9.04
4th Place:
Cindy Ramon   9.00
5th Place:
Curtis David 8.08
  6th Place:
Jay Durel     7.05
7th Place:
Greg Francis 7.04
8th Place:
Burl McBride 7.01
9th Place:
Chris Frederking 5.13
10th Place:
Mike Cacciotti 4.05
Speckled Trout 1st Place:
Steve Vaughn 4.11
2nd Place:
Frank Hasleberger 4.10
3rd Place:
Sean Wilcheck 3.09
4th Place:
Davidv Tamayo 3.05
5th Place:
Joe Cooper 2.09
  6th Place:
Cody Farrant 2.00
7th Place:
8th Place:
9th Place:
10th Place:
Red Fish 1st Place:
Michael Fesco 10.11
2nd Place:
Jamal Marshal 8.09
3rd Place:
Mike Eckhart 7.13
4th Place:
Tanya Brown 7.12
5th Place:
Joey Childers 7.12
  6th Place:
Melvin Wallace 7.08
7th Place:
Blake Sargent 7.07
8th Place:
Ben Burum 7.05
9th Place:
Brian Moss 7.04
10th Place:
James Pallan 7.03
Flounder 1st Place:
Sean Wilcheck 3.11
2nd Place:
Mike Haines 3.03
3rd Place:
Trent Stumbaugh 2.15
4th Place:
David Tamayo 2.12
5th Place:
Brian Moss 2.11
  6th Place:
Hunter Osina 2.02
7th Place:
Ken Smith 2.01
8th Place:
Kaleigh Warneke 1.15
9th Place:
Ken Terry 1.15
10th Place:
Steve Vaughn 1.12

1st Place Team - 5 Trout 20.14 - Michael Fesco, Jessie Pennington & Tracy Jewitt  
2nd Place Team 19.31 - Cody Crossan, Ryan Storrier, Joey Childers & David Jattar
3rd Place Team 19.04 - Trebor Poncik, Jeff Pavlock, Jaron Kubala & Jared Pasteka
4th Place Team 16.11 - Mike Osina, Hunter Osina, Trent Stumbaugh & Dylan Proske
5th Place Team 15.03 - Brian McNeal, Brian Bennett, Mark Bennett & Brandon  Gralheer
6th Place Team 15.03 - Brian McNeal, Brian Bennett, Mark Bennett & Brandon  Gralheer
7th Place Team 14.14 - Lawrence Lilly & Mike Washington  
8th Place Team 14.11 - Cody Doyle, Paul Steffenauer, Alex Steffenauer & Blake Steffenauer
9th Place Team 14.08 - Jimmy Keyes, Brandon Modisette, Ryan Priest & Ryan Vgalde
10th Place Team 14.01 - BrodieCooper, Mark Street, Matt Roubieu & Damian Peckenpaugh

Congratulations to all the winners!


2017 TOURNAMENT PHOTOS


2018 RESULTS AND PHOTOS

Open Division 1st Place:
Adam Guidry 14.13
2nd Place:
James Crawford 13.03
3rd Place:
Randy Flunkinger 12.06
   
Speckled Trout 1st Place:
Avery Hawthorne 5.11
2nd Place:
Zach Duet 5.01
3rd Place:
Craig Chibroski 4.15
4th Place:
Davidv Tamayo 4.11
5th Place:
Travis Garza 4.11
Red Fish 1st Place:
George Perez 9.00
2nd Place:
Sean Wilchek 7.08
3rd Place:
Edgar Arzak 7.06
4th Place:
Tracey Jewett 7.06
5th Place:
Joey Childers 7.05
Flounder 1st Place:
Michael Fesco 3.08.
       

1st Place Team - 5 Trout 24.11 - Richard Jaso, Tony Jaso, Carlos Gallegos, Cain Perez  
2nd Place Team 23.15 - Michael Fesco, Jesse Pennington, Tracy Jewett
3rd Place Team 21.05 - Joe Cooper, Brett Smith, Drew Mattingley, Neli Clements
4th Place Team 18.11 - Brian McNeal, Brian Bennett, Mark Bennett, Brandon Gralheer
5th Place Team 17.12 - John Matt, Chris Wells, Chris Comer, Brian Lockwood

Congratulations to all the winners!


2018 TOURNAMENT PHOTOS


AP Web Design