First Responers Fishing Tournament
 

2018 RESULTS AND PHOTOS

Open Division 1st Place:
Adam Guidry 14.13
2nd Place:
James Crawford 13.03
3rd Place:
Randy Flunkinger 12.06
   
Speckled Trout 1st Place:
Avery Hawthorne 5.11
2nd Place:
Zach Duet 5.01
3rd Place:
Craig Chibroski 4.15
4th Place:
Davidv Tamayo 4.11
5th Place:
Travis Garza 4.11
Red Fish 1st Place:
George Perez 9.00
2nd Place:
Sean Wilchek 7.08
3rd Place:
Edgar Arzak 7.06
4th Place:
Tracey Jewett 7.06
5th Place:
Joey Childers 7.05
Flounder 1st Place:
Michael Fesco 3.08.
       

1st Place Team - 5 Trout 24.11 - Richard Jaso, Tony Jaso, Carlos Gallegos, Cain Perez  
2nd Place Team 23.15 - Michael Fesco, Jesse Pennington, Tracy Jewett
3rd Place Team 21.05 - Joe Cooper, Brett Smith, Drew Mattingley, Neli Clements
4th Place Team 18.11 - Brian McNeal, Brian Bennett, Mark Bennett, Brandon Gralheer
5th Place Team 17.12 - John Matt, Chris Wells, Chris Comer, Brian Lockwood

Congratulations to all the winners!


2018 TOURNAMENT PHOTOS


2019 RESULTS AND PHOTOS

Open Division 1st Place:
John Gully 13.00
2nd Place:
Mike Mazariegos 12.14
3rd Place:
Roy Crush 12.10
4th Place:
Brad Panek 11.05
5th Place:
Natillie Vasquez 10.14
  6th Place:
Juan Espinoza 9.13
7th Place:
Joe Madison 9.04
8th Place:
Kyle Haskett 8.15
9th Place:
Taylor Ramero 8.13
10th Place:
Michael Cyback 8.10
Speckled Trout 1st Place:
Mike Novak 4.09
2nd Place:
Deason Wilcheck 3.15
3rd Place:
Bryan Gonzalez 3.14
4th Place:
Kenneth Boa 3.06
5th Place:
Brett hanks 2.00
  6th Place:
Lisa Wilcheck 2.14
7th Place:
Sean Wilcheck 2.09
8th Place:
Brett Emerson 1.12
9th Place:
10th Place:
Red Fish 1st Place:
Dylan Proske 8.03
2nd Place:
Dan Johnson 7.14
3rd Place:
Blake Steffenauer 7.07
4th Place:
Branson Modisette 7.03
5th Place:
Chris Stevens 6.11
  6th Place:
Brian Curtis 6.07
7th Place:
Bryan Moss 6.06
8th Place:
Cody Crossan 6.06
9th Place:
Marco Vela 6.05
10th Place:
Ryan Soriev 5.12
Flounder 1st Place:
Robert Mills 2.08
2nd Place:
Dylan Proske 2.05
3rd Place:
Austyin Luchak 2.04
4th Place:
Tim Sandoval 1.09
5th Place:
Errol Chance 1.07
  6th Place:
Ken Terry 1.07
7th Place:
Larry Bolton 1.07
8th Place:
Blake Smith 1.06
9th Place:
Deason Wilcheck 1.06
10th Place:
John Hardy 1.04

1st Place Team - 5 Trout 20.14 - Brett Hanks and Darbie Hanks
2nd Place Team 17.04 - Brandon Modisette, Robert Strickland, Jimmy Keyye & Bryan Ugalde
3rd Place Team 16.12 - Michael Osina, Hunter Osina, & Dylan Proske
4th Place Team 16.07 - Brian McNeal, Brian Bennett, Mark Bennett & Brandon Gralheer
5th Place Team 15.22 - Kenneth Childers and David Childers
6th Place Team 14.02 - Brandon Bonner, Randy Williams & Hunter Thiem
7th Place Team 14.01 - Jayson Bright, Jay Bright, Josh Riddings & Thomas Warnke
8th Place Team 13.04 - Errol Chance, Jay Manuel, San Nguyen & Sunny Nguyen
9th Place Team 13.10 - Orlando Gomez - team members not announced
10th Place Team 12.05 - Cody Crossman, Joey Childers, Ryan Storrier & David Jatter

Congratulations to all the winners!


2019 TOURNAMENT PHOTOS


AP Web Design